معاون اول رییس جمهور : گروه‌های سیاسی با هم گفت و گو کنند/ گفتگوی ملی در جامعه باید اتفاق بیافتد

معاون اول رئیس جمهور گفت: گفتگوی ملی در جامعه باید اتفاق بیفتد، بین نخبگان و دولت مدتی است که گفتگوی ملی حذف شده و به تعارض روی آوردیم.

معاون اول رئیس جمهور، در جشن هشتادمین سالگرد تأسیس کتابخانه ملی گفت: جشن هشتادمین سالگرد تأسیس کتابخانه ملی را  تبریک می گویم. گرچه حوزه کاری و تخصصی من بیشتر در زمینه توسعه و اجرایی است اما همواره بر این موضوع تاکید داشتم، تعامل و نسبت مناسب بین فرهنگ و توسعه، فرهنگ و اقتصاد و فرهنگ و سیاست می تواند کشور را به سمت توسعه پیش ببرد. همه شما بهتر می دانید جایگاه کتاب در کجا قرار دارد و چگونه این دستاورد انسان از گذشته دور تا به امروز بوده است.

او در ادامه سخنرانی خود اظهار کرد: بسیار خوشحالم ریاست کتابخانه ملی شرایطی را فراهم کرد تا بتوانیم درباره فرهنگ صحبت کنیم. به درستی گفته می شود که کتاب نماد شاخص فرهنگ مکتوب ما است. کتابخانه ملی که ۸۰ سال از عمر آن می گذرد، امیدوار هستم فعالیت آن همواره پر برکت ادامه داشته باشد و شاهد جشن های بهتری باشیم.

او در ادامه تاکید کرد: ما می توانیم شرایطی فراهم کنیم که ملت ایران در این جشن حضور پیدا کنند. موضوع توسعه در مقطع فعلی اصلی ترین موضوع ما است.

معاون اول رئیس جمهور درباره لازمه شادی در جامعه گفت: جامعه ما باید میل به نشاط و شادی در آن افزایش پیدا کند. توسعه یافتگی و میزان امید به انسان ها می تواند شاخص اصلی و مهمی باشد. موضوع کتاب، کتابداری و کتابخانه بیانگر این است که به شدت به جشن و شادی نیاز داریم.

او در ادامه بیان کرد: امیدوارم رسانه ملی و دیگر رسانه ها کمک کنند تا شادی و نشاط در جامعه توسعه پیدا کند.

او خواستار گفت و گو ملی در جامعه شد و گفت: ما نیروی انسانی جوان داریم و می توانیم بر چالش‌ها غلبه کنیم. در مقطع فعلی برای عبور از ابر چالش ها به موضوع مهمی به نام سرمایه اجتماعی نیاز داریم. گفتگوی ملی در جامعه باید اتفاق بیفتد، بین نخبگان و دولت مدتی است که گفتگوی ملی حذف شده و به تعارض روی آوردیم.

او در پایان گفت: اصلاح طلبان، اصولگرایان و گروه های سیاسی باید با هم گفتگو کنند. عبور از چالش‌ها با حمایت از نخبگان انجام می شود.