مازنی خبر داد: صحبت با رئیس دولت اصلاحات در مورد «گفتگوی ملی»

یک عضو فراکسیون امید درباره روند پیگیری‌ها در خصوص طرح گفت‌وگوی ملی با دیگر جریان‌ها گفت: یک کمیته ویژه در مجلس و فراکسیون امید تشکیل‌ شده که در آن روی اولین هسته تشکیل گفت‌وگوی ملی در کشور به توافق رسیده‌ایم.

احمد مازنی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید که برای اولین بار در مهرماه ۹۵ ضرورت گفت‌وگوی ملی را در نطق اضطراری خود در مجلس مطرح کرده بود از اجماع و طرح این موضوع با چهره‌های سیاسی جریان اصولگرا خبر داد. به گفته وی، یک کمیته ویژه در مجلس و فراکسیون امید تشکیل‌شده که در آن روی اولین هسته تشکیل گفت‌وگوی ملی در کشور به توافق رسیده‌ایم.

نماینده تهران درباره دیدارهایی که با چهره‌های اصولگرا در این خصوص برگزارشده است، عنوان کرد: آخرین ملاقاتی که با دوستان تأثیرگذار در کشور داشتم با آقای باهنر بود و نظراتمان بسیار به هم نزدیک است و به تفاهم امیدوار هستم. آقای باهنر جزو چهره‌هایی بودند که استقبال زیادی از این موضوع کردند و حتی خود پیگیر شدند و تماس گرفتند تا حتماً با هم در این خصوص دیدار داشته باشیم.

مازنی همچنین افزود: آقای باهنر و آقای حداد عادل هم در این خصوص با آقای عارف دیدار داشته‌اند، همچنین در حاشیه جلسات مجمع گویا دراین‌باره صحبت‌هایی کرده‌اند و داریم به سمت نشست اولیه گفت‌وگوی ملی که پیش‌گفت‌وگو است می‌رویم.

او تأکید کرد که این نشست قرار است نقشه راه گفت‌وگوی ملی باشد.

مازنی با تأکید به این موضوع که این مسائل در سطوح بالا دنبال می‌شود، بیان کرد: مسئله گفت‌وگوی ملی در سطح افرادی در مجمع تشخیص در حال بررسی است و این افراد سابقه سیاسی بسیاری دارند. معتمد رهبری به‌حساب می‌آیند؛ همچنین هرکدام در جبهه اصولگرایی و اصلاح‌طلبی معتمد و مورد احترام مردم هستند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس همچنین بابیان اینکه حدود ۳۰ دیدار با معتمدین و افراد شاخص در جریان‌های مختلف داشته‌ام، افزود: به نظر نمی‌آید که کسی درباره ضرورت طرح این موضوع در کشور بحثی داشته باشد.

مازنی همچنین در پاسخ به اینکه با چه افراد و چهره‌هایی در هر دو جناح دراین‌باره صحبت شده است، بیان کرد: با چهره‌هایی مانند آقایان سیدمحمد خاتمی، سید محمد موسوی‌خوئینی‌ها، عبدالواحد موسوی لاری و در طرف دیگر غلامعلی حداد عادل، احمد توکلی، محمدرضا باهنر، علی‌اکبر ناطق نوری و عباسعلی کدخدایی صحبت شده است.