دلايل عدم تحقق طرح گفت و گوي ملي از زبان كرباسچي/نظام بايد در اين باره تصميم بگيرد

دبيركل حزب كارگزاران گفت: طرح گفت و گوي جزء مسائل كلان كشور است كه حاكميت بايد درباره آن تصميم گيري كند.

غلامحسين كرباسچي دبيركل حزب كارگزاران سازندگي در گفت و گو با خبرنگار سياسي سايت خبرفوري درباره سرانجام طرح گفت و گوي كه از سوي برخي از چهره هاي اصلاح طلب مطرح شد اظهاركرد: اينكه طرح گفت و گوي ملي از سوي بنده يا ساير دوستانم مطرح شود موضوع قابل ارزشي است اما به طوركلي اين طرح جز مسائل كلان كشور است و حاكميت بايد درباره تحقق يا عدم تحقق آن تصميم بگيرد.

وي خاطرنشان كرد: اگر قرار باشد مجموعه جريانات و سلايق مختلف در كشورمان باهم درباره موضوعات مختلف گفت و گو كنند حاكميت بايد اين بستر را فراهم كند از اين رو اگر اين مسئله مورد وثوق نظام باشد تحقق آن امكانپذير خواهد بود.

دبيركل حزب كارگزاران سازندگي اظهاركرد: اگر حاكميت و مسئولان نظام صلاح بدانند كه مسائل و موضوعات موجود در كشور با خط كشي روشن تر و شفاف تر رخ دهد بدون شك بسترهاي لازم براي تحقق گفت و گوي ملي فراهم خواهد شد اما در حال حاضر اين زمينه باتوجه به عدم تصميم گيري درباره آن عملياتي نشده است.

كرباسچي تاكيد كرد: اصل نقطه صقل در يك نظام سياسي بايد از سوي حاكميت تعيين شود از اين رو بحث درباره علت و ياعدم وقوع گفت و گوي در مقطع فعلي معنايي ندارد.

وي خاطرنشان كرد: زماني مي توان از گفت و گوي ملي در كشور صحبت كرد كه اين مهم در حال انجام در كشور باشد و يا پيش زمينه هاي تحقق آن فراهم شود اما در مقطع فعلي امكان اظهارنظر كامل درباره اين موضوع وجود ندارد.